archív
Foto

22. fabruára 2014 Splav rieky ako voľnočasová aktivita v priamom kontakte s prírodou je najlacnejšia forma dovolenky. Záujemcom o vodácky výlet po rieke požičiavame plastové turistické otvorené kanoe — C2 (typ Vydra, výrobca MAKU, NOE) a ďalší vodácky materiál na rieku HRON. Po dohode tieto lode požičiavame aj na nasledovné rieky SR — Váh, Dunajec, Orava, Belá, Malý Dunaj, Dunaj, prípadne iné. Cenník prenajímaného materiálu – bližšie info v časti POŽIČOVŇA LODÍ: uvedené ceny sú za 1 deň prenájmu Plastové kánoe 4,98 € Pádlo plastové 1,00 € Vesta záchranná HIKO 1,66 € Barel 1,00 € PRÍKLAD: vodácky komplet na 1 deň - 1 x C2, 2 x pádlo, 1 x barel = 7,98 € Doprava lodí a cena dopravy: Lode a ďalší vodácky materiál našim zákazníkom vždy dovezieme na dohodnuté miesto štartu a pri skončení plavby si lode v dohodnutom cieli prevezmeme. Vzhľadom k nepredvídateľným situáciám na rieke ( hlavne množstvo vody v rieke) sa presný čas, miesto štartu a prevzatia objednaného materiálu dohodne 1 — 2 dni pred začatím plavby. Doprava lodí obsahuje cestu motorového vozidla z lodenice na dohodnutý štart a späť do lodenice. To isté platí aj pri odvoze lodí z cieľa. Cena dopravy je za takto realizovaný 1 km 0,30 € (9.-Sk). Za dopravu lodí a materiálu zaplatíte až po zrealizovaní skutočnej dopravy t.j. na štarte a v cieli. Pri prevzatí a zaplatení minimálne 4 lodí C2 na 4 dni a viac realizujeme dopravu objednávky na jeden štart a z jedného cieľa na rieke Hron v úseku NEMECKÁ — ŽIAR NAD HRONOM bez platby za dopravu — ZADARMO ! Bližšie informácie, kontakt a objednávkový formulár v časti POŽIČOVŇA LODÍ.

Foto

20. — 21. októbra 2012 Krása jeseni, keď sa vydarí tak je na Dunajci niekoľkonásobná. Farebný a zvukový koncert prielomu Dunajca je estetický zážitok pre ktorý chodíme na Dunajec v každom ročnom období. V posledných rokoch sa intenzita našich vodáckych výletov na Dunajec zmenšuje, ale keď sa nám nepodarí rieku v lete splaviť, tak ju navštívime na jeseň na bicykli, alebo v zime na bežkách. Každopádne raz do roka na Dunajci sme.

Foto

15. októbra 2012 Prakticky je po vodáckej sezóne, a tak svoju aktivitu z vodných plôch a riek postupne presúvame na bazén, do telocvični, a tešíme sa na zimné športy. Na plaveckom bazéne okrem našich tréningov realizujeme v spolupráci s plutvovými plavcami z Careti plavecké dni a výcviky pri ktorých si deti môžu vyskúšať potápačskú techniku, alebo raft na bazéne.

Foto

8. septembra 2012 Začalo sa obdobie jesenných splavov. Vody je menej a je aj chladnejšia, ale čistá. Obloha modrejšia, slniečko príjemne hreje, a na vode okrem nás nikoho. Nikam sa neponáhlame, kde skončíme tam bude cieľ jednodňového splavu, ktorý v túto jeseň nie je posledný.

Foto

4. — 5. augusta 2012 Ďalšia spoločná aktivita troch športových klubov - občianskych združení je za nami. Vodný svet Zvolena, Klub vodných športov Zvolen a Klub vodných športov Careta pri TU Zvolen zorganizovali pre seba a svojich kamarátov, priateľov, sponzorov víkendový, pohodový splav rieky Hron v úseku Zvolen - Šášovské Podhradie - Lovča.

Foto

9. mája 2012 Mosty ponad rieku sú málokedy limitujúcim faktorom pre plavbu po rieke, v našom prípade pre splav Hrona. V týchto dňoch sa pristúpilo k oprave mosta ponad rieku Hron vo Zvolene pri Hypernove, ktorý poznajú všetci vodáci, čo sa doplavia až do Zvolena. Keďže sa plánuje radikálna oprava, celé teleso mosta až na nosné piliere sa odstráni tak je plavba popod most smerom k zvolenskej hati a ďalej na Šášov regulovaná, obmedzovaná, prípadne na nejaký nevyhnutný čas zastavená. Na najbližších 5 mesiacov, čiže počas celej vodáckej sezóny 2012, bude tento most staveniskom a preto si treba dávať veľký pozor pri plavbe popod túto stavbu, riadiť sa informáciami na značkách a tabuľách a hlavne používať hlavu.

Foto

8. mája 2012 Pred 25 rokmi sa dala rieka Hron splaviť od Helpy až do ústia do Dunaja v Kamenici nad Hronom za priaznivých okolnosti bez toho aby vodák vystúpil z lode. Samozrejme pri splavných 271 km na Hrone je to myslené obrazne, len chcem tým povedať, že nebola prekážka na rieke, ktorá by sa nedala splaviť za určitých priaznivých okolností a museli by sme vziať loď do rúk a pochodovať po brehu. Dnes je to naopak. Tých prekážok čo musíme obchádzať po brehu je stále viac a viac. Sú to hlavne ignorantsky a arogantne stavané MVE, ktoré majú energetický potenciál len pre majiteľov MVE. Ich vznik je bohužiaľ posvätený štátnym establishmentom a napriek ustavičnému propagandistickému masírovaniu verejnosti, že pri rozhodovaní o týchto stavbách sa berú v úvahu všetky dopady, pripomienky, ukazovatele a názory, tak v skutočnosti sa berie v potaz len moc peňazí a nič iné. V súčasnosti spoločnosť nemá potenciál na zmenu systému, ktorý by toto zastavil a systém sa sám nezmení. Môžeme reptať, protestovať, ale nepomôže nám to, čiže musíme to buď odtrpieť, prispôsobiť sa, alebo sa odsťahovať, alebo..., alebo čo najskôr ísť splaviť rieku Hron pokiaľ je ešte ako tak bez MVE. Za 15-20 rokov bude po najkrajšej vodáckej rieke v bývalom Česko – Slovensku. Čiže – neváhať, zbaliť sa a vyraziť na rieku Hron, prípadne aj s našou požičovňou lodí na rieke Hron (www.kanoezvolen.sk). A opakovane sa plaviť v rôznych ročných obdobiach, po rôznych úsekoch, užívať si plavbu, fotografovať, filmovať a tešiť sa, že ešte máme úseky na plavbu po rieke Hron bez MVE dlhšie ako len 7 – 10 km. Ahoj na rieke Hron.

Foto

1. mája 2012 Splav rieky ako turisticko pobytová aktivita v prírode, stále priťahuje rôznych ľudí v každom veku hlavne pre očakávané dobrodružno romantické realizovanie našich predstáv a snov o voľnom čase, dovolenke. Splavom na chvíľu unikáme z industrializovanej krajiny a urbanizovaného mesta na rieku, kde sa hráme na slobodných a pohodových. Charakter splavov sa výrazne zmenil, tak ako sa výrazne zmenila krajina a rieky po ktorých sa davy tzv. vodákov plavia. Tomu sa ale nedá zabrániť, a aj napriek tomu je to stále relax a zábava. Môžeme tomu hovoriť napr. splav rieky Hron, výlet na rieke Hron, rafting na Hrone, kánoe na Hrone vždy je to zábava. Tak nech tá zábava na našich riekach ešte dlho trvá.

Foto

31. mája — 1. júna 2008 Preteku na domácej vode "Zvolenskej 1000" sme sa zúčastnili so symbolickým zastúpením, hlavne aby sme neprerušili kontinuitu. 5 pretekárov - 1 muž, 2 dorastenci a jedna žiačka spolu získali 9 bodov.

Foto

17. mája 2008 Vodácka sezóna už beží viac ako mesiac, a len teraz sa prvýkrát dostávame na net v stránkových aktualitách nášho klubu. 10 ročník Hronského maratónu zo Zvolena do Žiaru nad Hronom sme sa zúčastnili s narýchlo pozliepanou posádkou žiakov, ktorí vo svojej kategórií pretek vyhrali. Voda bola vynikajúca, počasie fantastické, nikomu sa nič nestalo, a tak je ďalší pekný deň za nami. Mimochodom mali sme byť v Piešťanoch na rýchlostnokanoistickom Pohári SNP.

Foto

15. septembra 2007 Posledného rýchlostnokanoistického pohárového preteku v sezóne 2007 sme sa zúčastnili s 8 pretekármi. Spolu sme získali len 4 body, ale striebornú a bronzovú medailu.

Foto

25. augusta 2007 Aj v tomto roku sme sa zúčastnili 2 dňového splavu zorganizovaného občianským združením Vodný svet Zvolena pre zainteresované športové kluby od vody a ich rodičov, priateľov, sponzorovom, spolupracovníkov. Náš vklad okrem účasti bolo zapožičanie lodí a ďalšieho vodáckeho vybavenia. Prvý deň skoro 60 plaviacich sa a ďalších asi 15 sprevádzajúci účastníkov malo cieľ na táborisku v Šášovskom Podhradí kde sa večer konali rôzne drobné súťaže a spoločenská zábava pri táboráku. Nedela sa začala spoločným výstupom na zrúcaninu Šášovského hradu a následne plavbou do Lovče kde bol cieľ víkendovej akcie.

Foto

17. — 19. augusta 2007 Opäť po 3 rokoch sa M SR v KT konali na Zelenej Vode. Preteku sa zúčastnili z nášho klubu 5 pretekári, ktorí spolu získali 10 bodov, najviac ml.dorastenec Jakub Dubovský 4 body.

Foto

26. júla 2007 Rieka Dunajec je dieťa severných svahov Vysokých Tatier a na 20 km, práve v Pieninách je našou hraničnou riekou s Poľskom. Dunajec si za cieľ svojej turistickej plavby vybrala skupina mladých ľudí a náš klub im poskytol kompletné vodácke vybavenie. Plavbu začali v Nowom Targu na Bielom Dunajci a skončili v Jazowsku. Turistická plavba na Dunajci je vždy atraktívna a preto prinášame z tejto plavby niekoľko pohľadov.

Foto

15. júla 2007 Hladinu Môťovskej priehrady znížil prevádzkovateľ z dôvodu opravy a údržby hrádze asi o 4 m. Opäť asi po 14 rokoch sa môžeme poprechádzať po niektorých miestach kde ešte v polovici 50 rokov gazdovia z Môťovej obrábali pozemky a pásli dobytok.

Foto

7. — 8. júla 2007 35 ročníka Nováckej päťstovky sme sa zúčastnili s 10 pretekármi – 5 žiakov, 4 dorastenci a 1 dospelý. Bodoval jedine dorastenec Ján Gubčo, ktorý získal 3 body, čo je aj klubový zisk v tomto preteku.

Foto

2. — 10. júna 2007 Pretek Zvolenská 1000 bol na domácej vode Môťovskej priehrady z našej strany poznačený neúčasťou niektorých našich pretekárov a prevráteniami sa počas preteku. Prihlásených bolo z nášho klubu 14 pretekárov, celkovo sme získali prostredníctvom 4 pretekárov 8 bodov. O týždeň nasledujúcej VC Komárna sa zúčastnili len 5 pretekári, ktorí získali 7,5 boda. Bol by to pre nás relatívne úspešný pretek keby pri prevráteniach v sťažených podmienkach v štartovacích boxoch neboli utopili a následne stratili naše dievčatá po prevrátení pádlo a dokonca kajak.

Foto

19. — 20. mája 2007 Poháru SNP v Piešťanoch, ktorý sa konal v nezvyčajnom termíne obsadili sme len s 4 pretekármi ku ktorým sa pripojil Lukáč z Krupiny. Naša minivýprava získala v hodnotení klubov 11,5 boda a 3 x 3.miesto.

Foto

12. mája 2007 V sobotu sme sa zúčastnili pomaly už tradičného pramicového preteku organizovaného vodákmi zo Žiaru nad Hronom – Hronského maratónu. Pretek bol na Hrone medzi Zvolenom a Žiarom nad Hronom za účasti 8 posádok P5 a ďalších posádok C2. Náš klub sa zúčastnil preteku s 2 dorasteneckými a 1 žiackou posádkou. Bol to dobrý tréning za dobrého počasia, ale za relatívne malej vody na máj.

Foto

5. — 6. mája 2007 Na náš prvý pretek v sezóne 2007 sme prihlásili len 4 pretekárov a zúčastnili sa 3 – kanoisti Ďurkovic, Gubčo a Dubovský, ku ktorým sa pridal Krupinčan Lukáč. Po mesiaci sucha konečne pršalo a my sme predviedli výkony adekvátne prakticky žiadnym tréningom na vode. Na ZVO 1000 dúfame vo väčšiu účasť a aj lepšie výsledky našich pretekárov.

Foto

28. apríla 2007 Sobotňajší tréning na plaveckom bazéne a na priehrade sme vymenili za jednodňovú plavbu po Hrone. Prijali sme pozvanie kolegov od vody – zvolenských pltníkov, ktorí otvárali svoju pltnícku sezónu na svojej základni na Budči. Plavbu sme odštartovali vo Zvolene. Po hodinovej prestávke na Budči sme kľudným, pohodovým tempom splavili za 4 hodiny Hron do Žiaru nad Hronom.

Foto

14. — 15. októbra 2006 V stredu nás to napadlo, v piatok sme sa dohodli a v sobotu sme sa plavili v prielome Dunajca. Jeden z posledných pekných víkendov tejto jesene sme strávili v Pieninách. Po 4 ročnej pauze sme opäť zavítali do tohoto prírodného a turistického raja, ktorí hlavne v posledných rokoch zažíva dynamický rozvoj. Dúfajme, že ho to nezničí.

Foto

16. septembra 2006 Na Môťovskej priehrade sa v sobotu stretli v regionálnom pramicovom preteku "Zvolenská dvojka" zástupcovia 4 klubov zo Žiaru nad Hronom, Krupiny a Zvolena. Náš klub reprezentovala len posádka dorastencov, ktorí obhajovali predchádzajúce 2 víťazstvá za sebou. V preteku s disciplínami slalom, streľba zo vzduchovky a zjazd naša posádka opäť vyhrala a tretím víťazstvom v rade definitívne získala putovný pohár.

Foto

29. augusta 2006 Z klubových zásob predáme väčšie množstvo plastových barelov - súdkov objemu 120 litrov (viď.foto). Predávané súdky boli použité 1x na prepravu čistiacich, konzervačných a inpregnačných emulzií na báze vody pre textilný a kožiarenský priemysel. Súdky majú údajne certifikát na použitie pre potravinárske účely. Vzhľadom k tomu, že prepravované emulzie sú na báze vody tak súdky je možné vyčistiť umytím horúcou vodou a vydenzifikovať ich parou pod tlakom. Cena za 1 ks je 600.- Sk. Kontakt mobil: 0904/607406. Kontakt e-mail: jan.miskovic@post.sk.

Foto

22. — 23. júla 2006 Poháru SNP, 6 kola Slovenského pohára a zároveň Majstrovstiev SR ml.žiakov sme sa zúčastnili s 8 pretekármi, ktorí spolu získali 7,5 boda. Najväčší úspech v našej výprave neočakávane zaznamenala 12 r.žiačka Mária Gubčova ziskom 3.miesta v MK1 na 2000 m. Úprimne sme sa všetci v klube tejto bronzovej medaile potešili.

Foto

14. — 16. júla 2006 Majstrovského preteku na domácej vode sme sa zúčastnili len s 6 dorastencami, ku ktorým sa pridal na poslednú chvíľu Igor Kubinec, ktorý už nie je členom nášho klubu, ale administratívne na zväze k nám stále patrí. Z našej strany bol pretek poznamenaný výpadkami v štartoch niektorých pretekárov ako aj viac menej ľahostajným prístupom k pretekom. Veď sú prázdniny! Spolu sme získali 10 bodov a z toho polovičku 5, kanoista Jano Gubčo. Patrik Lukáč pre Krupinu získal 2,5 boda.

Foto

24. — 25. júna 2006 Nováckej 500 sme sa zúčastnili s 9 pretekármi, ktorí získali 14,5 boda. S pretekármi z iných klubov sme vytvorili 5 spoločných posádok v K2 a C2. Svoje prvé medailové umiestnenia získali naši dorastenci Kadášova a Gubčo a to hneď 2xstrieborné v disciplíne K2 a C2 na 500m a 200m.

Foto

17. — 18. júna 2006 50 ročník Trenčianskej regaty v rýchlostnej kanoistike sme oboslali 7 pretekármi a spolu sme získali 16 bodov a 3 medailové umiestnenia. Našim najúspešnejším pretekárom sa stal Patrik Lukáč ktorý medzi 14 ročným v C1 a C2 získal 2. a 3.miesto. Ďalšie 3.miesto získali v C2 500 m mladší dorastenci Jakub Dubovský a Adam Halaj.

Foto

10. júna 2006 V sobotu sme sa zúčastnili len s dvoma kanoistami komárňanského preteku v rýchlostnej kanoistike. Pôvodne obaja mali štartovať v C1 500 m, ale organizátor k prekvapeniu všetkych zmenil 14 ročným disciplínu z 500 na 2000 m z dôvodu bezpečnosti, vzhľadom k tomu že v priestore štartu a dráh bol silnejší prúd. Toto nebolo jediné čo nás v sobotňajšom preteku čakalo. Pokračovalo to absenciou dráh, ktoré prúd rieky pred pretekom utrhol a na obed boli demontované štartovacie bloky. K tomu sa pridal na obed dážď dokonca aj s krupami - sobota vystrihnutá ako z obrázkovej knihy a niektoré štarty, ináč kvalitne obsadených pretekov niekedy za hranicou regulérnosti.

Foto

3. — 4. júna 2006 Prvé tohtoročné preteky v rýchlostnej kanoistike sme absolvovali tento víkend na domácej vode Môťovskej priehrady. Pretek pre nás prebehol štandartne, získali sme len 14 bodov a z toho najviac Gubčo 5 nasledovaný Lukáčom so 4 bodmi. Tradične z 17 prihlásených pretekárov sa preteku za náš klub zúčastnilo len 12 členov a z toho dôvodu sme z možných 50 štartov realizovali len 26. Je na našu škodu že sa nevieme v hojnejšom počte zúčastniť domáceho preteku na domácej vode.

Foto

27. mája 2006 Vodáci zo Žiaru nad Hronom pripravili na túto sobotu vodácky pretek "Hronský maratón" na rieke Hron. Štart sobotňajšieho preteku bol vo Zvolene a cieľ v Žiari nad Hronom. Preteku sme sa zúčastnili s posádkami P5 v kategórii muži a žiaci a dorasteneckou posádkou C2. Voda a počasie boli v sobotu ideálne a tak pretek prebehol úplne hladko k spokojnosti všetkých. Naši 11-12 roční žiaci obsadili vo svojej kategórii 2.miesto, čo je uspech vzhľadom k tomu, že v tomto roku boli na tejto vode prvýkrát.

Foto

13. — 14. mája 2006 Východočeské mestečko Žamberk, vstupná brána do Orlických hor, privítalo tento víkend množstvo vodákov, ktorí sa zúčastnili legendárneho vodáckeho preteku “15 km po Divokej Orlice“. Súčasťou tejto vodáckej akcie bol pohárový pretek Svazu vodáku ČR vo vodáckom viacboji P5, ktorého sme sa zúčastnili s 2 posádkami. V kategórií mužov štartovala naša posádka v zložení Mrtvik, Ďurkovic, Gubčo, Dorazil a Dubovský, ktorá v celkovom hodnotení po 3 disciplínach obsadila 6.miesto v konkurencii 9 lodí z ČR. V kategórii žien nás reprezentovali Barbora a Monika Valentové, Kiszelyová, Kadášová a Pecháčová. Dievčatá získali 4.miesto z 6.klasifikovaných posádok. Vzhľadom k tomu, že na tejto rieke sme v doterajšej histórii klubu po prvýkrát, a tým sme si splnili jeden vodácky sen s dosiahnutými výsledkami a s našou účasťou v preteku sme spokojní.

Foto

1. mája 2006 1.maj sme konečne opäť raz strávili plavbou na našej materskej riečke Slatina, ktorá je splavná len pri vyššom vodnom stave a to väčšinou býva na jar. V zamračenom a miestami daždivom počasí sme absolvovali asi 15 km úsek medzi obcou Víglaš a Môťovskou priehradou. Po 2 hodinách plavby sme pristáli na našom materskom móle. Väčšinou je to plavba väčším potokom v zelenom údolí o ktoré bojujú ochránári s investormi a stavbármi. Presne v týchto miestach medzi Môťovskou priehradou a obcou Zvolenská Slatina sa štát snaží postaviť priehradu. Preto každý okamih a chvíľa strávená v tomto údolí a na tejto rieke je vzácna.

Foto

3. — 7. fabruára 2006 Mini družstvo 8 členov klubu sa po polročnom školskom vysvedčení stretlo na Richňave v Štiavnických vrchoch na spoločnej lyžovačke. Od soboty do utorka sme lyžovali na miestnych lyžiarskych terénoch. V sobotu sme lyžovali na detskom vleku nad Richňavou a zvyšné 3 dni na obtiažnejšom teréne zjazdovky nad obcou Štiavnické Bane. Okrem toho sme v pondelok popoludní navštívili Banskú Štiavnicu, prezreli sme si historické centrum mesta a zaplávali sme si na mestskej plavárni. Štyri dni strávené v Štiavnických vrchoch nám poskytli krásy zimy plným priehrštím.

Foto

18. — 21. októbra 2005 Na mestskej plavárni vo Zvolene sa 18.10. a 21.10.2005 uskutočnili prezentačno – náborové dopoludnia pre žiakov základných škôl vo Zvolene. V utorok sa akcie zúčastnilo asi 120 žiakov prvého stupňa ZŠ zo sídliska Zlatý Potok a v piatok asi 80 žiakov z ZŠ na sídlisku Tepličky. Deti pod vedením trénerov a inštruktorov na bazéne absolvovali jednoduchý plavecký, potápačský a vodácky tréning.

Foto

24. septembra 2005 V sobotu sme sa zúčastnili nášho posledného rýchlostnokanoistického preteku v tejto sezóne a to na dunajskom ramene pri Bodíkoch. V krásnom počasí, pri vyššej voda a menšej účasti z nášho klubu (prihlásených bolo 8 pretekárov) ako minulý rok sa preteku zúčastnili len 3 kanoisti. Je na škodu klubu, ale aj členov nezáujem o preteky v rýchlostnej kanoistike, ale v závere sezóny môžeme konštatovať, že voči minulému roku sme sa opäť zlepšili.

Foto

17. septembra 2005 Po ročnej pauze sa na Môťovskej priehrade uskutočnili jednodňové preteky na pramiciach P5 vo vodackom viacboji. Prihlásené boli 3 kluby, ale špatné počasie odradilo od účasti nielen žiarčanov, ale aj niektoré domáce posádky. A tak pretek prebehol v daždi a za oklieštenej účasti domácich posádok, a to zo zakladnej školy Sekier a nášho klubu. Pretek mal dve disciplíny a to 2-kolový slalom a zjazd. Celkovým víťazom a obhajcom posledného víťazstva zpred 2 rokov sa stala naša zmiešaná posádka žiakov a dorastencov.

Foto

28. augusta 2005 V nedeľu sme v našej lodenici mali možnosť privítať nie každodennú návštevu – Američana z New Yorku. Jeff Gingold počas cielenej návštevy nášho regiónu prejavil záujem spoznať miestnu vodu a vodákov. Jeff sa doma venuje veslovaniu v Oowntown Boat Club, ale má blízko aj ku kanoistike, čo pri vstupe do našej lodenice sebavedome a suverénne demonštroval záujmom o rýchlostný kajak – vybral si ho, že na tejto lodi chce ísť na našu vodu. Pri plavbe na Môťovskej priehrade ho na hodinovej plavbe sprevádzal Emil Smutek.

Foto

23. — 25. augusta 2005 V závere tohtoročných prázdnin a v premenlivom počasí sa mladí členovia nášho klubu – Ďurkovic, Mrtvik, Kiszelyová, Kadášová, sestry Valentové, Gubčo a Dubovský sami vydali na trojdňový splav rieky Hron. Splav Začali v utorok v horehronskej obci Polomka, prespali v Predajnej a v Šalkovej, a po 85 km skončili plavbu vo Zvolene.

Foto

20. — 21. augusta 2005 August v tohtoročnej sezóne je voľný a preto sme sa zúčastnili víkendového splavu organizovaného združením Vodný svet Zvolena pre svojich členov na rieke Hron od Zvolena po Lovču. Náš klub pre túto akciu poskytol kompletné vodácke vybavenie. Akcie sa zúčastnilo asi 30 ľudí zväčša detí a mládeže, ktorí sa v sobotu doplavili zo Zvolena do Šášovského Podhradia, kde ich čakala hotová večera a sobotňajší večer. V nedelu doobeda si účastníci prezreli zrúcaninu Šášovského hradu a údolie rieky Hron. Po obede absolvovali splav do Lovče, kde sa celá akcia skončila k spokojnosti všetkých zúčastnených.

Foto

30. — 31. júla 2005 Druhý z dvoch pretekárskych víkendov týchto prázdnin sme absolvovali účasťou na Pohári SNP v Piešťanoch, ktoré boli zároveň Majstrovstvami SR mladšieho žiactva pre rok 2005. Preteku sa z 13 prihlásených členov nášho klubu zúčastnilo 10 žiakov a dorastencov, ktorí získali spolu 15 bodov. Na počasie horúci pretek mal pre náš klub tri pozitíva: priamy postup kanoistu Gubča do finálovej jazdy, vystúpenie kanoistu Patrika Lukáča, a účasť mladších žiakov a žiačok na týchto pretekoch. Negatíva sú tiež nejaké, napr.: neúčasť našich členov v preteku vďaka čomu prichádzame zbytočne o body, lajdácky prístup niektorých našich pretekárov k preteku a pod. Zo súčasného hladiska účasť väčšiny pretekárov na pretekoch tohoto leta berieme ako nutnú obeť pre budúce, očakávané úspechy nášho klubu v rýchlostnokanoistických pretekoch.

Foto

22. — 24. júla 2005 Domáca voda nášho klubu, Môťovská priehrada sa aj v tomto roku stala dejiskom Majstrovstiev SR v KT. Do preteku bolo prihlásených z nášho klubu 14 pretekárov, zúčastnilo sa 10 a tak sme prišli o niekoľko istých bodov. Celkovo sme získali 13,25 bodov čo nie je žiadna sláva, ale z hľadiska súčasného stavu v našom klube je to úspech. Náš najsledovanejší pretekár mladší dorastenec Jano Gubčo v C1 splnil svoj výkonnostný cieľ - dostať sa do finále, čo sa mu podarilo na 500 m trati, kde obsadil síce posledné 9.miesto, ale z hľadiska jeho športového vývoja je to úspech, na ktorý by mali v budúcnosti nadväzovať ďalšie finálové umiestnenia. Ďalšie prekvapenie v našich radoch spôsobil člen nášho krupinského krúžku Patrik Lukáč, ktorý ešte pred mesiacom nevedel čo je to rýchlostná C1, a v tomto preteku bol vyrovnaným partnerom svojim partnerom v disciplíne C1 13 roční na 500 m. Patrik Lukáč s Norom Žigmundom v spoločenstve s pretekármi z TTS Trenčín vytvorili posádku C4, ktorá v preteku na 500 m získala striebornú medailu za 2.miesto, čo bolo ďalšie prekvapenie. Ostatní naši pretekári podali výkony na hranici svojich možností, čo však stačilo maximálne na získanie nejakého bodu, čo sa väčšine aj podarilo.

Foto

15. júla 2005 Združenie Matúšov Dvor so sídlom na Budči obnovilo na Hrone plavbu pltí. Po niekoľkých skúškach sa dnes oficiálne pustili prvé 3 plte s pozvanými hosťami na plavbu dole Hronom. Štart plavby pltí je pod cestným mostom v Sliači a cieľ zatial nad cestným mostom vo Zvolene. Do budúcnosti sa počíta s ďalšou trasou a to z dnešného cieľa na vodácke táborisko Matúšov Dvor pri Budči. Táto podnikateľská aktivita rozširuje ponuku v oblasti vodnej turistiky v našom regióne. Nadväzuje na tradíciu plavby pltí s drevom, ktorá sa u nás skončili v 20-tych rokoch minulého storočia. A tak pltiam zaželajme dobrú vodu, žiadne skaly, veľa zákazníkov a veselých pltníkov.

Foto

3. júla 2005 Ďalšieho kola Slovenského pohára v rýchlostnej kanoistike v Novákoch sme sa zúčastnili len s ml.dorastencom Jánom Gubčom a s veteránom Emilom Smutekom. Hlavným cieľom bola aspoň jedna finálová účasť Jána Gubča v preteku na 500 m, alebo na 200 m. V rozjazdách sa to nádejne vyvíjalo na postup do finále v 500-vke, záver preteku však nezvládol a skončil na nepostupovom 5 mieste. V súčastnosti rýchlostnú kanoistiku v našom klube drží nad vodou paradoxne veterán Emil Smutek, odchovanec trenčianskej kanoistiky, ktorý v Novákoch vyhral preteky na 500 m aj 200 m. Emil Smutek bol po preteku na 200 m rozhodcami v cieli po proteste posledného pretekára diskvalifikovaný, čo mu však vôbec neubralo na dobrej nálade a protestujúcemu pretekárovi neprinieslo žiadnu medailu.

Foto

1. júla 2005 1.7.1985 18 chlapcov a 6 dospelých vyrazilo na 10 denný splav rieky Hron zo Zvolena do Kalnej nad Hronom. Splavu sa zúčastnili žiaci: Vrana, Mokoš, Zifčák, Siklenka, Murgaš, Uram, Polák, Lupták, Porubský, Schwartz, Flašík, Schneider, Valúch, Paciga, Jančiar, Tuharský, Tempestíny a dospelí Denéši, Kanka, Peknušiak, Oklepková, Hroncová, Miškovič. Splav zorganizovala pre svojich žiakov Mária Oklepková pod hlavičkou Pionierskej skupiny pri VII.základnej školy na Sekieri vo Zvolene v priamej spolupráci s Okresným domom pionierov a mládeže vo Zvolene. Splavu sa na pozvanie Milana Kanku ako hosť, inštruktor a vedúci zúčastnil Ján Miškovič. Vtedy to bol len začiatok prvého spoločného splavu na úvod ktorého sme mi dospelí boli trochu nervózny. Nikoho ani vo sne nenapadlo, že tento splav odštartuje 20 rokov úspešnej činnosti súčasného KVŠ Zvolen.

Foto

1. júla 2005 Zorganizovanie splavu iniciovala potreba zrealizovat detské tábory počas letných prázdnin v pionierskom dome a v pionierskej skupine pri základnej škole. S nápadom spraviť splav pre žiakov ZŠ prišla Mária Oklepková ku ktorej sa pridal Ivan Denéši a spolu absolvovali s prihlásenými chlapcami kanoistický výcvik na Moťovskej priehrade z dnes už neexistujúcej lodenice pionierskeho domu. V tejto snahe im asistovali Inga Hroncová zo ZŠ a z pionierskeho domu Milan Kanka, ktorý pozval na splav Jána Miškoviča. Posledný do partie dospelých bol zásobovač a šofér doprovodného vozidla Palo Peknušiak. Splav prebehol normálne a prakticky v závere sa dohodlo, že v tejto činnosti s týmito a ďalšími čo sa prihlásia z celého Zvolena sa bude v činnosti pokračovať aj počas školského roka vo forme športového vodáckeho krúžku, v ktorom sa budeme venovať zväzarmovskému brannému vodáctvu t.j. vodáckym pretekom na päťmiestnych pramiciach P5. Túto činnosť garantoval pioniersky dom, základná škola a potápačský klub Calypso a ich zástupcovia Ivan Denéši, Mária Oklepková a Ján Miškovič. Nápad sa ujal, činnosť sa rozbehla a ďalšie to je už zmapovaná história súčasného Klubu vodných športov Zvolen, v ktorej je kopa Majstrov SR a Česko-Slovenska v P5 a stým spojené organizovanie pretekov, založenie Zväzu vodáctva a raftingu s ďalšími 14 klubmi v roku 1990, pretransformovanie krúžku v samostatný klub v roku 1992, zavedenie športového raftingu našim klubom na Slovensku v roku 1992, založenie kanoistického školského športového strediska vo Zvolenie v roku 1996, vstup klubu do Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky v roku 1998 a tým založenie olympijskej rýchlostnej kanoistiky vo Zvolene, ako aj objavenie a vychovanie niekoľkých Majstrov SR a reprezentantov SR v rýchlostnej kanoistike. Nemožno nespomenúť tisícky kilometrov najazdených našimi členmi poväčšinou žiakmi na splavoch riek od západočeskej Ohře až po východoslovenskú Ondavu. Minulosť má ale zmysel len v budúcnosti a z tohoto pohľadu je splav z roku 1985 historickým medzníkom, ktorý kanoisticky mŕtvu Môťovskú priehradu premenil na kanoisticky živú vodu, hladinu ktorej v súčastnosti brázdia vodáci a športovci 4 vodáckych klubov prakticky priamo, alebo nepriamo vyšlých zo splavu rieky Hron v roku 1985.

Foto

25. — 26. júna 2005 49.ročníka Trenčianskej regaty, ktorá bola zároveň Majstrovstvami SR veteránov na 500 m sme sa z nášho klubu zúčastnili po ročnej pauze s mini výpravou pretekárov, ktorí majú skutočný záujem o rýchlostnú kanoistiku nielen v rečiach, ale aj v tréningu a v pretekoch. Z trojice pretekárov jedine Emil Smutek na seba upozornil 2x3.miestom v dobre obsadenej kategórii singl kajakárov veteránov. Jakuba Dubovského a Jána Gubča čaká ešte veľa práce na ceste k zaujímavejšiemu výsledku, aj keď na tomto preteku sa už niečo naznačilo.

Foto

18. — 19. júna 2005 Na druhom preteku seriálu Majstrovstiev SR vo vodáckom viacboji P5 a C2, ktorý usporiadali vodáci z Hliníka nad Hronom mal náš klub skromné zastúpenie v ešte skromnejšom pretekárskom poli. Preteku sa od nás zúčastnili tradičné a spoľahlivé dve posádky mužov C2, jedna posádka starších žiakov, ktorá mala byť pôvodne zložená len zo žiakov nášho kanoistického krúžku v Krupine, a nová navonok recesisticky pôsobiaca posádka P5 mužov. V slabo obsadenom preteku si všetci naši pretekári odniesli domov medailu, najčastejšie zlatú, jedine starší žiaci poskladaní doslova 5 minút po 12 hodine získali len 3.miesto, čo je v ich prípade úspech. Napriek malej naplnenosti niektorých kategórii všetky naše posádky pretek brali vážne a pretekali. Pretek z hľadiska organizácie, priebehu a počasia nemal chybu.

Foto

12. júna 2005 Zo soboty na nedelu celú noc pršalo, ale v nedelu ráno pred slalomom dážď prestal. Napriek tomuto optimistickému konštatovaniu sme mali pocit, že sme tu už týždeň a deťom trvalo asi hodinu kým sa rozbehli. Po prvom dni boli dorastenci na 3 mieste a dorastenky na 4 mieste. Chlapci v tomto preteku obhajovali minuloročné víťazstvo a dievčatá sa pokúšali minuloročné 4 miesto vylepšiť. Očakávali sme jednu medailu a v jednu sme dúfali. Slalomová trať boli 2 skupiny bránok nachádzajúce sa asi v tretinách trate, na začiatku, v strede a do cieľa sa šprintovalo. Prvá skupina mala 3 bránky a druhá 4 bránky. Trať vyzerala jednoducho, ale pre väčšinu, aj pre našich to jednoduché nebolo. Po absolvovaní nedelňajšieho slalomu dorastenci si pohoršili a dorastenkyne nezlepšili postavenie zo soboty a tak sme získali dve zemiakové 4.miesta, čo po minuloročných výsledkoch je pre nás sklamanie. Napriek tomu našu účasť na tomto preteku hodnotíme pozitívne.

Foto

11. júna 2005 Organizátor nahustil do soboty 3 disciplíny z dôvodu skoršieho odchodu domov v nedelu. Aj české posádky to mali z Českého Krumlova ďaleko. Pretek sa v sobotu ráno začal šprintom na rieke pred táborom, pokračoval tesne poobede zjazdom do kempu Nové Spolí tesne pred Českým Krumlovom a večer o 19,00 bola disciplína plávanie na plavárni v Českom Krumlove. Zaujímavé je, že okrem plávania mali v ostatných disciplínach všetky kategórie rovnakú trať. Zjazd mal dlžku asi 7,1 km, čo je podľa našej mienky trochu málo pre dorast a dospelých, ale v konečnom dôsledku je to vec organizátora akú trať postaví. Počas zjazdu pretekári zdolávali dlhou retardérovou priepusťou hať Pečkovský mlýn u papierni vo Větřní, za ktorou ich čakala streľba zo vzduchovky v podstate na holom asfalte, čo nepridalo ku kvalite streľby mnohým posádkam, a tesne pred cieľom v Novom Spolí ich čakala hať Konopa, ktorú zdolávali jazdou cez širokú priepusť s malým skokom na začiatku. Okrem spomínaných hatí, je Vltava v tomto úseku síce čistá a pekná rieka, ale z hladiska nejakej športovej a vodáckej obtiažnosti je z nášho pohľadu plavba na nej nudná. Napriek tomu je tento región jedno z centier, ak nie mekka vodnej turistiky.

Foto

10. júna 2005 Medzinárodné majstrovstvá Čiech, Moravy a Slovenska vo vodáckom viacboji P5 sa uskutočnili na rieke Vltava v úseku nad Českým Krumlovom, ako súčasť Majstrovstiev ČR. Stanová základňa všetkých účastníkov bola v autokempu Na Pískarně asi 10 km južne od Krumlova, samozrejme na brehu Vltavy. Z nášho klubu sa na tieto preteky nominovala posádka dorastencov a posádka dorasteniek. V spolupráci s združením Vodný svet Zvolena a jeho predstavitelov Laca Fekiača a Laca Zelinu sme zorganizovali výpravu 10 pretekárov, 4 vodičov a sprievodcov, 3 áut, jedného vleku a 2 pramíc. Do dejiska preteku sme vyrazili o deň skôr, už vo štvrtok o 11,00. Skoro na 500 km ceste, ktorá nám trvala asi 10 hodín sme sa zastavili okrem iného v krásnom juhomoravskom mestečku Telč, a počas ďalšieho pobytu sme navštívili zámok Hluboká a samozrejme unikát južných Čiech mesto Český Krumlov so zámkom.

Foto

4. júna 2005 V piatok večer v lodenici po tréningu sme sa deťmi dohodli a v sobotu doobeda o 10,30 sme sa stretli na splave rieky Hron z Polomky do Nemeckej. Išli sme na ľahko t.j. v súdku a v lodi sme mali len nutné veci na 1 deň plavby. Prvých 6 km plavby v úzkom koryte so zarastenými brehmi preverilo našu vodácku zdatnosť a pádlovaciu techniku. Máme sa ešte čo učiť, nikto sa vážne neprevrátil a kvalita plastových lodí vykompenzovala nedostatky v skúsennosti a v neznalosť taktiky jazdy niektorých posádok. Všetky deti boli na takejto vode prvý krát a určite je to pre všetkých dobrá škola. Pod Bacúchom sa rieka rozšírila a vyrovnala, nervozita z prvých kilometrov z nás opadla a tak sme dorazili k hati pod Filipovom, ktorá odoberala prakticky všetku vodu do MVE v Bujakove. Náš splav sa zmenil na 1 km pochod a ťahanie lodí kamenistým korytom, až pod MVE, kde sa voda vracala späť. Potom to už bola vodácka pohoda pri stálom pádlovaní cez Brezno až do Valaskej, kde sme ďalšiu hať na našom splave v závere dňa radšej preniesli. Po 7 hodinách plavby a 31 km sme skončili splav v Podbrezovej. Mimochodom mali sme byť na pretekoch v Komárne.

Foto

29. mája 2005 Druhý deň preteku účastníci absolvovali v nedelu doobeda disciplínami šprint a slalom na Môťovskej priehrade. Aj táto časť preteku prebehla štandartne po ktorej nasledoval spoločný obed a vyhlásenie výsledkov v popoludňajších hodinách. Náš klub na domácej vode obhájil svoje dominantné postavenie v tejto vodáckej disciplíne, keď v každej kategórie, ktorú sme obsadili sme získali prvenstvo, až na starších žiakov - získali len 3.miesto. Dorastenci a dorastenkyne sa víťazstvom nominovali na Medzinárodné majstrovstvá vo vodáckom viacboji do Českého Krumlova, kde hlavne dorastenci budú obhajovať svoje víťazstvo z minulého roka. Súčasťou nedelňajšieho preteku bol vodácky deň detí, ktorý sme pripravili hlavne pre žiakov 4 tried základných škôl v spolupráci s potápačskym KVŠ CARETA pri TU vo Zvolene a zvolenskými hasičmi. Deti, ktoré v nedelu doobeda prišli na Môťovskú priehradu mohli okrem vzhliadnutiu súťaží na P5 a C2 povoziť sa na rôznych plavidlách. K dispozícii boli turistické kanoe C2, 5 miestne pramice P5, 6 miestny nafukovací raft R6, ale hlavne veľký motorový čln. Tento slnečný a vydarený víkend na vode a pri vode prebehol hlavne vďaka výraznej pomoci členov KVŠ CARETA na čele s Lacom Fekiačom, rozhodcom a funkcionárom Zväzu vodáctva a raftingu SR na čele s Tomášom Langom a Gabom Matkovičom, zvolenským hasičom a v neposlednej rade členom nášho klubu a rodičov naších detí, ktorým spoločne chcem za túto pomoc poďakovať.

Foto

28. mája 2005 Prvý deň preteku sa uskutočnil na rieke Hron. Tomu predchádzala v sobotu predpoludním disciplína plávanie na plavárni v Banskej Bystrici. Štart disciplíny zjazd bol pre kategórie dorastenci a dospelí nad mostom do Iliáša s plavbou cez perej vo Vlkanovej, a pre žiacke kategórie v Hronseku. Lodná kategória C2 začínala túto časť behom asi na 2 km po ktorom okamžite nasadli do lodí a pádlovali do cieľa bez disciplíny streľba zo vzduchovky. Lodná kategória P5 absolvovala klasickú formu tohoto preteku, čiže plavbu na rieke s prestávkou na strelnici. Cieľ etapy bol vo Zvolene nad cestným mostom. Z BB je to 16 km a z Hronseku 9 km. V Hrone bolo 125 cm vody podľa merania v BB a bol krásny, slnečný, horúci deň. Do preteku nastúpilo 10 posádok P5 a 10 posádok C2, čiže 70 pretekárov súťažilo v 5 vekových kategóriach od mužov v C2 až po mladších žiakov v P5. Z nášho klubu sa preteku zúčastnili 2 posádky mužovC2 a 4 posádky P5 - dorastenci, dorastenkyne, starší a mladší žiaci, spolu 24 pretekárov. Aj v tejto vodáckej disciplíne nám v preteku chýbala značná časť členov klubu hlavne v žiackých a dorasteneckých kategóriach. Prvýkrát sa preteku P5 zúčastnili žiaci z nášho kanoistického krúžku v Krupine, ale tiež len 4, jeden mladší a 3 starší žiaci.

Foto

21. — 22. mája 2005 V rýchlostnokanoistickom preteku za účasti celej slovenskej špičky, a ktomu ešte na domácej vode Môťovskej priehrady, (nikde sme necestovali a nemali sme žiadne pobytové a cestovné náklady) štartovalo z nášho klubu 10 pretekárov z 17 prihlásených a z 29 možných, ktorí by z klubu štartovať mohli. Žalostná bilanica znásobená faktom, že sme na tomto preteku získali len 4 body. V roku 1999 na našich úplne prvých pretekoch v rýchlostnej kanoistike 15 štartujúcich pretekárov získalo 14 bodov. Snažíme sa už druhý rok s týmto stavom niečo márne urobiť, pravdepodobne pristúpime k radikálnym krokom, len nájsť na to silu a odvahu. Napriek tomuto možno tento pretek hodnotiť pozitívne v tom zmysle, že sa ho zúčastnilo 6 nováčikov ku ktorým v najbližšom čase pribudnú ďalší. Dúfame, že v klube sformujeme novú skupinu detí ochotnú športovať a pretekať. Body získali dorastenci, kanoisty Ján Gubčo a Tomáš Holienčik, a veterán Emil Smutek.

Foto

14. mája 2005 Mesiac nám trvalo, kým sme sa konečne dali v klube dokopy a išli sme na splav Hrona. V tomto prípade to bolo splavenie 26 km úseku zo Zvolena do Žiaru nad Hronom. Hlavným cieľom bolo zopakovanie si taktiky jazdy na rieke, zasvetenie nováčikov do plavby na tečúcej rieke a pri tej príležitosti účasť niektorých posádok, hlavne dorasteneckých v maratónskom preteku. Akcie sa zúčastnilo 24 členov klubu, z toho 4 členovia kanoistického krúžku v Krupine. Žiaci Žigmund, Lukáč, Gatial, Veróny, Halaj Adam a Štefan, Micháliková Barbora a Dominika boli po prvý krát na Hrone a zároveň na tečúcej vode. Za dvadsať rokov existencie klubu je to už asi 6 generačná vlna, ktorej sme ukázali Hron z lode. Všetko dopadlo vynikajúco, deti sa striedali v plavbe na pramici aj na turistickej C2, nikto sa neprevrátil, niektorí boli mokrý po prejazde pár vlnami, ktoré sa na tomto úseku pri výške vodného stlpca 130 cm nachádzajú, a niektorých aj opálilo. Na záver jedna otázka pre ostatných členov klubu vo Zvolene, ale aj v Krupine, a ich rodičov: prečo ste neboli na tomto splave?

Foto

1. mája 2005 Majstrovstvá SR na dlhé trate sú po ročnej pauze naše prvé bodované preteky v rýchlostnej kanoistike. Zúčastnili sa ich len dvaja pretekári - dorastenec, kanoista Ján Gubčo a žiak, kajakár Jakub Dubovský. K tomuto preteku sme pristupovali ako k návratu do pretekárskeho kolotoča a testu týchto pretekárov, ktorých príklad by mal konečne prebudiť ďalších členov klubu k činnosti. Musíme priznať, že tento návrat je neporovnatelne ťažším krokom ako naše prvé súťažné vystúpenie v máji 1999. Dúfame a veríme, že na ďalšom preteku a t.j. ZVO 1000 sa na domácej vode k týmto dvom pretekárom pridajú ďalší.

Foto

23. apríla 2005 Po zime s nezvyčajným množstvom snehu prišla teplá jar a naša činnosť v klube sa budí už celý apríl a nie sa zobudiť. Nevyužili sme ideálne podmienky od začiatku apríla ani na kanoistické tréningy na vode pri popoludňajších teplotách pohybujúcich sa okolo 20 stupňov, ani na vodácku turistiku na Hrone kde už vyše mesiaca tečie vynikajúca voda. Účasť tých niekoľko málo bojovníkov na tréningoch, ktorí zachraňujú zdanie akej takej činnosti je slabá náplasť na našu ambíciu byť športovým klubom, ktorý eviduje 16 žiakov, 9 dorastencov a 7 dospelých. Ani v Krupine to nie je veselšie, ale v tomto prípade sa niet čomu čudovať. 14 žiakov bez základne má za sebou len 8 mesiacov činnosti, poriadnu vodu ešte nevideli, čo je to kanoistika len teraz spoznávajú, sú priekopníci tohoto športu v tomto regióne a ich čas ešte len príde. Veríme tomu a preto napriek nemalým nákladom, ktoré s touto činnosťou máme snažíme sa to v Krupine udržať. Dúfame, že všetci členovia sa v klube konečne zobudia a nadviažu vo svojej práci na naše najlepšie roky z nedávnej minulosti.

Foto

28. januára 2005 Piatok doobeda patril bazén Mestskej plavárne vo Zvolene žiakom 2. a 3. ročníkov základnej školy zo sídliska Tepličky-Západ. Vysokoškolský potápačský klub Careta prípravil pre 120 deti v dvoch turnusoch športové dopoludnie spojené s ukážkami vodných športov - vodáctvo, prístrojové potápanie, plutvové plávanie. Cieľom akcie bol nábor detí do plaveckej prípravky po skončení ktorej, podľa záujmu môžu pokračovať trénovaním v plutvovom plávaní alebo v kanoistike. Náš klub sa na akcii prezentoval športovým raftom na ktorom si prítomné deti v 8 členných skupinkách vyskúšali pádlovanie. Plavba na rafte v plaveckom bazéne je nezvyčajné spojenie, ktoré malo v tomto prípade u prítomných veľký úspech. Deti sa aktívne zúčastňovali všetkých činností a hlavne sa dobre zabávali.

Foto

21. januára 2005 V piatok večer o 17,00 hod sa v CVČ Domino vo Zvolene stretlo 25 členov klubu zo 40 pozvaných a 9 rodičov na vyhodnotení klubovej športovej sezóny v roku 2004, súčasťou čoho bolo aj vyhlásenie najlepšieho športovca klubu za rok 2004. V hodnotenom roku mal klub 7 dospelých členov, 13 dorastencov a 26 žiakov, čiže v roku 2004 bolo v klube 46 členov. V tomto roku sme rýchlostnokanoistickú sezónu vypustili, napriek tomu sme sa zúčastnili bodovanej Zvolenskej 1000 s 13 pretekármi a nebodovaného Hargašovho memoriálu s 7 pretekármi. Dúfame, že tento výpadok bol len prechodnou epizódou a do ďalšej sezóny sa nám podarí dať dokopy nové rýchlostnokanoistické družstvo, ktoré bude mať chuť pretekať. V našej druhej vodáckej disciplíne vo vodáckom viacboji to bolo v roku 2004 podstatne veselšie. Zúčastnili sme sa všetkých troch pretekov Majstrovstiev SR s 9 posádkami P5 a C2 v ktorých sa vystriedalo 32 členov klubu. V celkovom hodnotení sme získali 5x1.miesto, 1x3 miesto a 1x5 a 6.miesto. Po 2 rokoch neúčasti sme v tejto sezóne opäť súhlasili s reprezentáciou SR na Medzinárodných majstrovstvách Čiech, Moravy a Slovenska na ktoré boli ako jediné zo Slovenska nominované naše 3 posádky a ktoré získali 1, 3 a 4 miesto v podstatne silnejšej konkurencii posádok z Českej republiky. Záverečným bodom a vyvrcholením tohoto stretnutia bolo vyhlásenie najlepšieho športovca klubu za rok 2004, ktorým sa stal kanoista, dorastenec Ján Gubčo.

Foto

18. decembra 2004 V poslednú sobotu pred vianociami sme sa s Potápačskym centrom vo Zvolene preniesli na 2 hodiny do tropických morí bohatých na farby, tvary a život prostredníctvom návštevy Tropicaria Oceanaria v Budapešti. Naša 8 členná skupinka spolu s ďalšími mladými športovcami zo Zvolena sa zúčastnila 1 dňového zájazdu za účelom návštevy tohoto ojedinelého zariadenia, ktoré je súčasťou veľkého nákupneho centra Campona na juhu Budapešti. Na ploche asi 30x50 metrov sú umiestnené akvária, terária a voliéry v ktorých sú prezentované dostupné formy života z tropických oblastí našej planéty. Vo voliérach sme videli niekoľko druhov vtákov a miniatúrnych opičiek, v teráriach hady, jaštery, obojživelníky, pavúky a v tropickom pralese sme zažili kompletnú tropickú búrku. Nosným prvkom je voda a život v nej, ktorý je v oceanariu umiestnený asi v 40 akváriach a v bazénoch rôznych veľkostí - od malého akvária s drobnými rybičkami až po velký bazén v ktorom sa predvádzali žraloky. Oceanarium je technicky atraktívne postavené a okrem poznania a zábavy je možné v prítmy pred veľkým bazénom aj relaxovať.

Foto

10. decembra 2004 Začiatkom novembra nám počasie tréningy definitívne presunulo z vody do posilovne, telocvične a do plaveckého bazénu. Žiaci majú tréning 3x týždenne, dorastenci 4-5x týždenne.

Foto

11. — 16. októbra 2004 Tieto jesenné, nádherne slnečné dni v ktorých je vzduch priezračne studený a voda ľadová stále jazdíme a trénujeme na vode. Kanoistika je prírodný šport, ktorý vychováva k odolnosti, otužuje telo a mysel. Samozrejme, že to nepreháňame a užívame si možno posledné tréningy v tejto sezóne, ktoré nám príroda umožňuje.

Foto

25. septembra 2004 Svojim tohtoročným miestom konania nás zlákal k účasti Hargašov memoriál, ktorý sa v tomto preteku vrátil do prostredia, ktoré mu pristane najviac - na okúzlujúce ramená vnútrozemskej dunajskej delty v tesnom susedstve obce Bodíky. V príjemnom jesennom počasí sme z neskutočne čistej prírodnej vody v podstate na záver sezóny pri malej účasti v niektorých kategóriach vydolovali z 7 štartov 2 medaile. Michal Ďurkovic získal 3.miesto v kategórii mužov na 12 km a Ján Gubčo získal 2.miesto v kategórii st.žiakov na 6 km. Ďalších 5 štartov absolvovali začínajúci žiaci - Adam a Štefan Halajovci, Tomáš Gatial, Patrik Lukáč a Mária Gubčová. Pre všetkých to bol v podstate prvý štart v rýchlostnej kanoistike, čiže sa prišli učiť a tomu zodpovedajú aj výsledky - traja zvrhli a len dvaja došli do cieľa. Organizátori z Tatranu pripravili príjemný pretek, ktorému prialo aj počasie a v prípade, že ho zopakujú opäť v tomto prostredí dunajských ramien tak sa ho aj v budúcnosti radi zúčastníme.

Foto

12. septembra 2004 Druhý deň III.kola M SR vo vodáckom viacboji sme doobedu absolvovali 2-kolový slalom v ktorom sme si len kontrolovali naše umiestnenie zo soboty. Naši mladší žiaci si dovolili spestriť ináč zbytočne časovo rozťahaný pretek šou vložkou v ktorej pri náprahu za záberom vypadol z lode do vody kormidelník Jakub Benko. V druhej jazde predchádzajúcu chybu nezopakoval a mladší žiaci svoju kategóriu s prehľadom vyhrali. Na poobedňajšom vyhlasovaní výsledkov sme mohli konštatovať, že v P5 sme získali ako v tomto kole tak aj v celkovom hodnotení za všetky tri kolá 4 prvé miesta a tituly Majstrov SR a v C2 Reprezentovali nás mladší žiaci Jakub Benko, Slavo Krupa, David Kundrát, Dávid Recabarren a Rado Bartoš, starší žiaci A Ján Gubčo, Jakub Dubovský, Tomáš Holienčik, Boris Dorazil a Boris Uhlík, starší žiaci B Matej Benko, Arnold Gross, Jakub Majerčík, Adam Halaj a Tomáš Gatial, staršie žiačky Barbara Kiszelyová, Barbora a Monika Valentové, Andrea Kadašová a Eva Eleková, muži Mário Porubský, Matej Slančík, Ján Mrtvik, Michal Ďurkovic a Oskar Elek.

Foto

11. septembra 2004 Záverečné kolo majstrovstiev SR vo vodáckom viacboji sa uskutočnilo vo Zvolene na našej domácej vode bez disciplíny plávanie. Preteku sme sa zúčastnili len s 5 posádkami P5 a s 2 posádkami C2. Je na škodu, že niektorí členovia sú členmi klubu a športujú len na papieri a ústami, napriek tomu že sú ustavične pozývaní k činnosti a vytvára sa im dostatočný priestor na seberealizáciu v KVŠ Zvolen. V sobotu doobeda sme absolvovali 2 kolá disciplíny šprint s hromadným štartom a poobede disciplínu zjazd so streľbou zo vzduchovky tiež s hromadným štartom podľa kategórii. V šprinte nás prekvapila naša B posádka starších žiakov, ktorá v prvom kole bojovým výkonom obsadila druhé miesto hneď za našim A-čkom. Toto prvé kolo bolo na rozpádlovanie a v druhom rýchlejšom kole šprintu predchádzajúci výsledok nepotvrdila. Vzhľadom k tomu, že okrem skúseného kormidelníka Maťa Benka sú to všetko začiatočníci a toto bol ich prvý pretek sú do budúcnosti nádejou a ich čas ešte len príde. Všetky ostatné naše posádky potvrdili svoju predchádzajúcu výkonnosť a po prvom dni sme na prvých miestach.

Foto

4. septembra 2004 Krupina, malé hontianské mesto 25 km južne od Zvolena a jeho obyvatelia sa doteraz športovo realizovali hlavne v cyklistike, atletike, fotbale a pod. Kanoistika v tomto meste, ktoré videlo väčšiu vodu len vtedy keď sa vyliala z koryta Krupinica, nemala žiadne prírodné podmienky na jej vznik a existenciu. Začiatkom 90-tych rokov bola postavená vodná nádrž Krupina na potoku Bebrava asi 2 km západne od Krupiny s vynikajúcimi kanoistickými parametrami. Pri plnom naplnení dlhá skoro 1,7 km, široká 200-250 m, rovná a hlboká hneď pri brehu vodná plocha vklinená medzi zalesnené výbežky štiavnických kopcov, ktoré ju chránia pred bočným vetrom. Táto pekná voda s predpokladaným športovým potenciálom v krupinských deťoch lákala v našom klube prakticky od roku 2000 k založeniu kanoistického klubu. Po niekoľkých rokoch dozrievania myšlienky, hladania možností, mapovania terénu a ludí sme v lete 2004 pristúpili k činom. Najprv sa oslovili konkrétní ľudia, v júli sa zrealizoval ukážkový deň pre regionálne masmédia, v prvých septembrových dňoch sa obsolvoval nábor detí v krupinských školách a prvý kanoistický verejný tréning za účasti asi 50 detí a ich rodičov v Krupine bol 4.septembra 2004. Po prvom oboznámení s novým športom sa do kanoistického krúžku KVŠ Zvolen pri Základnej škole na ul.Školská 10 v Krupine prihlásilo 23 detí, ktoré sa pravidelne stretávajú na základnom kanoistickom výcviku vždy v utorok a vo štvrtok od 15,30 do 18,00.

Foto

3. júla 2004 V tento deň bolo na Hrone v rôznych úsekoch vela lodí a plaviacich sa turistov - vodáckoturistická sezóna 2004 sa naplno rozbehla. Stretnúť dvoch chlapov plaviacich sa na turistickej C2 nie je nič zvláštne a zaujímavé. Denne sa pohybuje na Hrone celá paleta takýchto dvojíc - mladých, starších, triezvych, ale aj pripitých, ale naši dvaja muži v člne boli predsa len iný. V lodi sa neválali, ale klačali a predbiehali jeden čln za druhým, jednu vodácku skupinu za druhou. To sa Mário Porubský a Maťo Slančík rozhodli vyskúšať svoje možnosti a stanovili si cieľ: splaviť úsek z Lopeja do Šášova v otvorenej turistickej C2 na jeden záťah. 80 km rôznej vody - oleje aj pereje, zradné skoky, prahy a prevalené hate, niekoľko prenášačiek a niekoľko lákadiel na prerušenie plavby. Všetko prekonali a zvládli za vodného stavu v BB asi 115 cm a po 7 hodinách a 50 minútach sme ich privítali na táborišti pod Šášovským hradom.

Foto

1. — 2. júla 2004 15 žiakov a dorastencov nášho klubu začalo letné prázdniny 2 dňovým splavom rieky Hron so štartom v Nemeckej a s cieľom na Červenej medokýši pod Zvolenom. Plavili sme sa na pramiciach s kompletnou batožinou. 1 deň sme absolvovali úsek do Šalkovej čo je asi 20 km. Voda na plavbu pramicou nebola veľká, občas sme chytali skaly. Našťastie až v noci silne niekoľkohodín pršalo, čo bolo pre niektore moderné stany pohromou, ale pre našu plavbu na 2.deň požehnaním. Voda stúpla asi o 30 cm na výšku v BB 145 cm vodného stlpca. Hneď sa išlo svižnejšie a bez akýchkolvek chytaní skál sme absolvovali asi 30 km. Pretekárska činnosť a zameranie sa na rýchlostnokanoistické tréningy nedávaju veľkú príležitosť na takéto aktivity a preto sme rady, že sme tento splav absolvovali, ktorý nám odhalil negatíva, ale aj pozitíva našej doterajšej činnost. Našim deťom chýbajú niektoré vodácke návyky a zručnosti, ktoré sa dajú získať len na takýchto splavoch a ktoré sú dôležité nielen pre ich osobný, ale aj športový rozvoj. Pozitíva tejto plavby sú hlavne v tom, že sa uskutočnila a spoločne sa budeme musieť vynasnažiť aby nebola zase na niekoľko rokov jediná.

Foto

12. — 13. júna 2004 Po 2 rokoch sme sa opäť zúčastnili Medzinárodných majstrovstiev Čiech, Moravy a Slovenska vo vodáckom viacboji P5 a to s 3 posádkami: muži, juniori-kadeti a juniorky-kadetky, čo sú v našom ponímaní starší žiaci spolu s mladšími dorastencami. Na tomto preteku čo sú bývalé Majstrovstvá Česko-Slovenska náš klub, mesto a SR reprezentovali za mužov Ján Mrtvik, Marek Slančík, Michal Ďurkovic, Oskar Elek a Miroslav Kubinec, za juniorov Ján Gubčo, Matej Benko, Boris Dorazil, Jakub Dubovský a Boris Uhlík, za juniorky Barbora Valentová, Barbara Kiszelyová, Andrea Kadašová, Monika Valentová a Eva Eleková. Na pretek sme išli s tým, že si nebudeme klásť žiadne výkonnostné cieľe a podľa momentálnej situácii zabojujeme a dobré umiestnenie ak bude šanca, alebo sa len zúčastnime. Nakoniec po preteku, ktorý sa skladal zo 4 disciplín a to plávanie, zjazd so streľbou zo vzduchovky, šprint a slalom naše tri posádky odchádzali z preteku s jedným prvým, tretím a štvrtým miestom. 1.miesto získali naši juniori v konkurencii 6 posádok, muži prakticky ešte stále dorastenci si po rozporuplnom začiatku v závere vybojovali 3 miesto tiež v konkurencii 6 posádok. Naše juniorky mali smolu na strelnici kde získali k svojmu času 2 trestné minúty a prišli o medailu-získali len 4.miesto. Posádky podali dobré výkony, jedine čo nám nesedelo bol pre nás netradičný slalom pomedzi normálne slalomárske branky na kľudnej vode.

Foto

6. júna 2004 Druhý deň II.kola MSR vo vodáckom viacboji v P5 a C2 potvrdil v nedelňajších šprintoch výkonnosť našich pretekárov a z 6 obsadených vekových kategórií sme päť vyhrali. Jedine dve posádky našich dorastencov v C2 obsadili len 3. a 4.miesto pričom si voči Kalnej nad Hronom vzájomne vymenili miesta. Preteku sa zúčastnili posádky P5 mladší žiaci, starší žiaci a žiačky, muži a posádky C2 muži a 2x dorastenci.

Foto

5. júna 2004 II.kolo Majstrovstiev SR vo vodáckom viacboji v P5 a C2 v Hliníku nad Hronom sa začalo plávaním na bazéne v Žiari nad Hronom v sobotu doobeda. Tesne poobede o 13,00 bol štart zjazdu pramíc a C2 v úseku Žiar nad Hronom - Hliník nad Hronom. Strelnica bola tradične v Lovči. Pretek prebiehal v daždivom počasí, ale za vynikajúceho stavu vody. Na štarte bola výška hladiny 162 cm a prietok 78 m/kub. Naše posádky v priebežnom hodnotení vo svojich kategóriach sú predbežne na 1.miestach.

Foto

29. — 30. mája 2004 Prvé preteky v rýchlostnej kanoistike v sezóne 2004 sme absolvovali na domácej vode Môťovskej priehrady s 20 pretekármi-žiakmi a dorastencami. Po organizovanom odchode našich 8 špičkových pretekárov do iných klubov to bol test našej výkonnosti v rýchlostnej kanoistike. V tomto preteku naši pretekári získali spolu len 6 bodov čím sme sa ocitli v roku 1999 keď sme v rýchlostnokanoistických súťažiach začínali. Veríme, že z tohoto pádu sa v tomto roku dostaneme.

Foto

22. — 23. mája 2004 Niekoľko ďalších fotografií z I.kola Majstrovstiev SR vo vodáckom viacboji v P5 a C2na rieke Hron.

Foto

22. — 23. mája 2004 Naše prvé preteky v sezóne 2004 neboli ako v minulosti rýchlostnokanoistické, ale I.kolo Majstrovstiev SR vo vodáckom viacboji P5 a C2, ktoré sa konali na rieke Hron v úseku Starý Tekov - lodenica v Kalnej nad Hronom. Preteku sme sa zúčastnili s 5 posádkami P5 a 3 posádkami C2 s nasledovnými výsledkami: mladší žiaci v zostave Jakub Benko Slavo Krupa, David Kundrát, David Recabarren a Rado Bartoš obsadili 1.miesto. Starší žiaci A v zostave Ján Gubčo, Tomáš Holienčik, Boris Dorazil, Jakub Dubovský a Boris Uhlík napriek zaváhaniu v slalome obsadili tiež 1.miesto. Starší žiaci B v zostave Majo Krokoš, Miro Slančík, Jaro Votava, Simona a Monika Pecháčove nemali v tomto zložení žiadnu šancu, ale preteku sa zúčastnili a obsadili 5.miesto. Staršie žiačky v zostave Barbora a Monika Valentové, Barbara Kiszelyová, Andrea Kadašová a Eva Eleková sú skúsené pretekárki a tiež získali 1.miesto. Nová a narýchlo zostavená posádka mužov v zostave Mário Porubský, Martin a Marek Slančík, Ján Mrtvik a Michal Ďurkovic mali zdatnú konkurenciu v rafteroch z Iuventy Bratislava a získali 2.miesto ked sa im podarilo vyhrat len disciplínu slalom. Z posádky P5 muži 3 pretekári štartovali aj v C2. Muži Porubský a Slančík obsadili 1.miesto. Dorastenci Slančík a Kubinec získali prekvapujúce 3.miesto pred našou ďalšou posádkou Elek a Ďurkovic. Ďalší pretek bude o 2 týždne opäť na rieke Hron v Hliníku nad Hronom.

Foto

9. — 14. fabruára 2004 Našu zimnú prípravu sme sa rozhodli spestriť a obohatiť si tréningom na bežeckých lyžiach v neďalekom zimnom športovom stredisku na Skalke nad Kremnicou. 13 účastníkov strávilo celý týždeň na bežeckom štadióne a priľahlých tratiach. Ubytovaný sme boli priamo na štadióne a stravu sme si varili spoločne v kuchynke ubytovni. Po predchádzajúcom upršanom a teplom týždni sme mali na sústredení pravú zimu s množstvom snehu, mrazom a ozajstnou zimnou atmosférou. Toto stredisko ponúka množstvo bežeckých a turistických tratí v podstate na všetky svetové strany a preto popri tréningoch na štadióne sme absolvovali aj 2 výlety na bežkách a to na Krahule a Tri kríže.

Foto

3. fabruára 2004 Ahoj, sme pod novou doménou, www.kanoezvolen.sk, alebo len kanoezvolen.sk. Príjemné surfovanie.

Foto

26. januára 2004 Čo robia kanoisti nášho klubu v zime, keď je môťovská priehrada zamrznutá? Ďalej trénujú. V posilovni v telocvični v prírode a na bežkách získavajú silu, obratnosť, rýchlosť a vytrvalosť. Trénujeme a pripravujeme sa v dvoch skupinách na novú kanoistickú sezónu 2004 v ktorej sa budeme snažiť dosiahnuť a prekonať minuloročné výsledky.

Foto

11. októbra 2003 Na našej domácej vode Môťovskej priehrady usporiadal SZRK rýchlostnokanoistické preteky v singloch na 1000m s názvom "Zvolenská 1000". Samozrejme sme nemohli chýbať a do preteku sme prihlásili 30 pretekárov, z ktorých prišlo na pretek 23 a len 19 absolvovalo pretek. V konkurencii pretekárov z 8 slovenských klubov sme získali 3x2.miesto a to zásluhou kanoistov Tomáša Marcineka a Lukáša Likavčana a 12 r.žiaka Jakuba Dubovského. Z ďalších našich umiestnení hodno spomenúť 5.miesto Maťa Chrenka a 5.miesto Barbary Kiszelyovej. Niektorí naši pretekarí si vyskúšali po prvýkrát rýchlostnokanoistické preteky a niektorí sa prišli opäť len povoziť.

Foto

13. septembra 2003 Maďarskí rýchlostní kanoisti v mestečku Szob na Dunaji usporiadali pretek pre lodnú kategóriu K1 na 2000m pre 17 ročných a mladších. Týchto pretekov sme sa zúčastnili so 7 pretekármi v kategórii 14, 13 a 12 ročných. Prvých štartoch medzi 13 ročnými dievčatmi naše pretekárki Eva Eleková a sestri Michaela a Simona Pecháčové podali štandartné výkony, ktorými sa zaradili na chvost štartového pola. Podobne dopadli aj naši ml.žiaci Jakub Dubovský a Marian Krokoš. Prvé prekvapenie nám pripravila medzi 14 ročnými dievčatmi Barbara Kiszelyová svojim 2.miestom medzi 7 pretekárkami z 5 klubov. Prvá v tomto preteku Imola Kollár z Dunakeszi zanechala svoje súperky asi o 80 metrov, ktoré po dobrom bojovnom výkone doviedla do ciela práve naša Barbara Kiszelyová na 2.mieste. O 5 štartov neskôr už v dosť chladnom počasí si tiež 2.miesto vybojoval 14.ročný žiak Matej Chrenko. V konkurencii 21 pretekárov z 10 klubov vyhral Márk Pintér z Veroce, v tesnom odstupe bol druhý náš Matej Chrenko pred Gyorgy Kisom z miestneho Szobu. Tento úspech sme vôbec nečakali, išli sme tam len na skusy a o to to bolo milšie a príjemnejšie. Pretek na naše pomery niekedy s netradičným ponímaním pravidiel prebehol v uvolnenej atmosfere, hostitelia sa starostlivosťou o učastnikov vyznamenali. Bola to úspešná a určite nie posledná naša účasť na pretekoch v Maďarsku.

Foto

6. — 7. septembra 2003 Po dvoch kolách Majstrovstiev SR vo vodáckom viacboji v Hliníku nad Hronom a v Bratislave sa III.kolo uskutočnilo vo Zvolene. Preteku sme sa zúčastnili s posádkami P5 mladších žiakov a žiačok, starších žiakov a žiačok, dorastencov a 1 posádkou C2 muži. Pretek sa začal disciplínou plávanie, ktorá prebehla v otvorenom 50 m plaveckom bazéne na kúpalisku v Kováčovej a poobede pokračoval disciplínou zjazd so streľbou zo vzduchovky na vodnej ploche Môťovskej priehrady. Nedelňajšie dvojkolové disciplíny slalom a šprint sa uskutočnili taktiež na priehrade. Všetky naše posádky toto III.kolo na domácej vode jednoznačne vyhrali. V celkovom hodnotení za všetky 3 kolá Majstrovstiev SR naše posádky opäť vyhrali takpovediac čo sa dalo až na posádku dorastencov, ktorá tak ako minulý rok obsadila len 2.miesto, napriek tomu, že z 3 kôl dva kolá vyhrali. Je to paradox bodovacieho systému, ale je to bohužial tak. Napriek tomu sme potvrdili našu suverenitu v P5 na Slovensku a tešíme sa na budúci rok.

Foto

6. septembra 2003 Posledných rýchlostnokanoistických bodovaných pretekov v sezóne 2003 - Pohár Slávie UK v Bratislave na Zlatých Pieskoch sme sa zúčastnili len so 4 pretekármi. Kanoisti Tomáš Marcinek, Lukáš Votýpka, Lukáš Likavčan a kajakár Matej Chrenko spoločne získali v tomto preteku 23 bodov, ktorými sme sa prehupli do celkového bodového zisku 421 bodov, čím sme splnili jeden z tohtoročných cieľov. Kvalitný výkon predviedol Tomáš Marcinek v preteku C1 na 2000m v starších dorastencov, kde v ďaleko širšej konkurencii ako na M SR v maratone sa umiestnil na 3.mieste za Oremusom z Bratislavy a Hagarom z Novák.

Foto

30. — 31. augusta 2003 KVŠ Zvolen sa predposledného preteku SP v rýchlostnej kanoistike zúčastnil z prihlásených 17 len s 10 pretekármi, čo výrazne znížilo aj bodový zisk klubu, len 23 bodov a v celkovom bodovaní sme tesne pod hranicou 400 bodov, ktorú určite prekonáme na posledných pretekoch v Bratislave. V oklieštenom štartovnom poli vo všetkych kategóriach sme ziskali 2x 1.miesto a 3x 2.miesto. Dva víťazstvá vo svojich dvoch štartoch získal stále sa zlepšujúci Tomáš Marcinek v C1 na 24 km a v nedelu v C2 spolu s Lukášom Votýpkom. Dva druhé miesta získal 14 roční žiak Lukáš Likavčan v C1 na 8 km a spolu s Tomášom Holienčikom v C2. Lukáš je od septembra žiakom športového gymnázia v Trenčíne a je to druhý vynikajúci kanoista-športovec, ktorého táto škola z nášho klubu získala. Ďalší medailisti tak ako sezónu začali v Novákoch na dlhých tratiach tak aj skončili- 2.miesto v maratóne a to muži Martin Slančík a Máriou Porubský v C2 na 32 km. Ďalší pretekári si zapádlovali svoj štandart, všetci bodovali len škoda zvrhnutia 14 ročného žiaka Mateja Chrenka v K1.

Foto

24. — 25. mája 2003 ZVR SR usporiadal v Hliníku nad Hronom I.kolo Majstrovstiev SR vo vodáckom viacboji v jazde na pramici P5 a turistickej kanoe C2. KVŠ Zvolen sa preteku zučastnil s 5 posádkami P5, ktorými obsadil kategórie mladších, starších žiakov a žiačok, dorastencov a dvoma mužskými posádkami C2. Získali sme 5x 1.miesto a 2x2.miesto. V krásnom počasí a za dobrého vodného stavu na Hrone pretek prebehol normálne a napriek mnohým chybám sme suverénne zvíťazili v obsadených kategóriach, okrem dorastu kde sme prehrali s Bratislavčanmi. Dúfajme, že sa nám podarí tento výsledok zopakovať aj v II.kole, ktorý sa bude konať v Bratislave.

Foto

3. — 4. mája 2003 Konečne sa po dlhej zime a krátkom pobyte na vode začala kanoistická sezóna aj pre našich pretekárov a to na M SR v dlhých tratiach v Novákoch. Preteku na 5000 m sme sa zúčastnili s 13 pretekármi. Lukáš Likavčan získal 1.miesto v C1 14 r. V kategórii C2 sme získali 2x 2.miesto zásluhou Lukáša Likavčana a Igora Kubinca medzi žiakmi 13-14 r. a Martina Slančíka a Mária Porubského medzi mužmi. V nabitej kategórii 13 r. kajakárov na K1 získal 3.miesto Marek Mikleš. Spolu sme získali 38,5 boda s ktorými sme sa zaradili na 9.miesto v hodnotení klubov. Ako družstvo sme podali vynikajúci výkon, pretože všetci naši pretekári bodovali.

Foto

10. marca 2003 na Mestskom úrade vyhlásili najlepších športovcov mesta Zvolen za rok 2002. Klub vodných športov Zvolen mal v tejto ankete prvýkrát oceneného pretekára a to rýchlostného kanoistu Lukáša Likavčana v kategórii „Talent roka 2002“. Pohár a diplom mu odovzdali primátor mesta Zvolen Ing.Vladimír Maňka a predseda OZTK Karol Béla.

Foto

3. — 8. marca 2003 3.3.-8.3.2003 t.j. cez jarné prázdniny 13 žiakov a dorastencov Klubu vodných športov Zvolen absolvovalo lyžiarský pobyt na Detvianskej Hute. Lyžovali sme na zjazdových a bežeckých lyžiach, v telocvični sme hrali futbal a basketbal, v posilovni sme posilovali a na celotýždennom slnku sme sa opalovali. Bol to týžden na záver dobrej zimnej sezóny a netrpezlivo čakáme na rozmrznutie vodnej plochy Môťovskej priehrady aby sme začali letnú sezónu 2003.

Foto

15. novembra 2002 Vyhodnotenie sezóny v KVŠ Zvolen.Klub vodných športov hodnotil 15.11.2002 tohtoročnú športovú sezónu na slávnostnom stretnutí v historickom prostredí Zvolenského zámku. Členovia klubu spoločne s rodičmi žiakov a dorastencov si z uplynulej úspešnej kanoistickej sezóny pripomenuli niektoré výsledky, ktoré dosiahli v rýchlostnej kanoistike, vo vodáckom viacboji a v raftingu. Stretnutia sa zúčastnilo 33 žiakov a dorastencov klubu spolu s 40 rodičmi.

Foto

5. októbra 2002 sa v Bratislave konali na Zlatých Pieskoch rozlúčkové preteky, ktorých sa z klubu zúčastnila minivýprava v zložení Likavčanovci, Marcinekovci, Kohútovci a Miklešovci, spolu 6 pretekárov. Svoju suverenitu v tejto sezóne medzi 13 ročnými kanoistami potvrdil v týchto posledných pretekoch Lukáš Likavčan víťazstvom a to aj nad pretekármi z maďarského klubu Gyor Vizisport, ktorý obsadili 2 a 3 miesto. Ostatní naši pretekári v príjemnom a slnečnom počasí zajazdili svoj štandart. Pre Mareka Mikleša nášho druhého najúspešnejšieho pretekára v tejto sezóne to bol posledný pretek na malom kajaku a do prestupu na veľký kajak mu želáme systematické medailové umiestnenia.

Foto

28. septembra 2002 VK Tatran Karlová Ves zorganizoval v Bratislave na Karloveskej zátoke Hargašov memoriál mládeže, ktorého sme sa zúčastnili so 17 pretekármi. V preteku bodovalo do Slovenského pohára 11 našich pretekárov a spolu získali 35 bodov. Lukáš Likavčan získal ďalšie prvenstvo v Cl 13 ročných a Miloš Mikleš s Jakubom Podolským z Dunajčíka získali 2.miesto v K2 13-14 ročných. Tak ako z iných klubov aj naši niektorí pretekári zvrhli v tomto preteku, ktorý bol poznamenaný silne chladným počasím a zvýšeným prietokom vody cez zátoku, ktorá v priebehu preteku stále mierne stúpala. Podmienky aj keď ťažké boli pre všetkých rovnaké, hlavne že nesnežilo.

Valid HTML 4.0! Valid CSS!
© Peter, 2003 - 2011 Krmivá pre psov Vygenerované za 0.022 s